منو
Your Cart

مجله آهن RSS Feed

سه شنبه 26 فروردین 1399 تسمه چیست؟
khhajeb 0 646
یکی از پرکاربردترین مصالح فولادی در زمینه صنعت و ساختمان سازی تسمه ها هستند که با برش های یکسان روی ورق های مختلف ایجاد می شوند و معمولاً به صورت رول یا کویل و تخت یا فلت تولید شده و در بازار عرضه می شوند.[wrepi value="productCategory_109"]    به طور استاندارد طول آنها 6 و 12 متر و عرض آن ها به صورت متغیر از 20 تا 60 میلیم..
چهارشنبه 27 فروردین 1399 فرق میلگردهای سری  A
khhajeb 0 490
در بین انواع مختلف مقاطع فولادی که در زمینه صنعت و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد میلگردها جزو مهمترین و پرکاربردترین آنها میباشند که در قسمت های مختلف کاربردهای زیادی دارند و برای نگهداری بتن و استحکام ساختمان از آن استفاده می شود. چنانچه قصد استفاده از میلگرد در سازه خود را دارید باید قبل از خرید میلگرد استانداردهای مربوط به آن را..
یکشنبه 24 فروردین 1399 بهترین میلگرد
khhajeb 0 464
میلگرد ها جزو مقاطع فولادی هستند که هدف از ساخت و کاربرد آنها جبران کمبود مقاومت کششی بتن در ساختمان سازی و انواع ساخت و ساز می باشد و ممکن است اسم این محصول را با عنوان آرماتور هم شنیده باشید . میلگرد یا آرماتورها انواع مختلف میلگرد ساده، میلگرد آجدار و همچنین آجدار پیچیده دارند که علت قرار دادن آج روی میلگرد، درگیر شدن فولاد در بتن است. به این..
شنبه 23 فروردین 1399 استاندارد لوله های فولادی
khhajeb 0 1056
لوله های فولادی همان طور که از نامشان پیداست از انواع مختلف فولاد تهیه شده اند که هر کدام با توجه به ویژگی هایی که دارند در زمینه خاصی استفاده می شوند. اما تنها جنس آنها تعیین کننده هدف و زمینه کاربردی آنها نیست و هر کدام دارای استانداردهایی هستند که با توجه به یک استاندارد مشخص، طول و عرض و ضخامت آنها تعیین می‌شود و این استانداردها به عنوان ق..
یکشنبه 24 فروردین 1399 ورق قلع اندود چیست؟
khhajeb 0 368
ورق های فولادی انواع مختلفی دارند که با توجه به نوع مصرف و کاربرد، ویژگی های آنها مختلف است . یکی از مهمترین این ورق ها که اولین بار هم در کشور آلمان ساخته شد، ورق قلع اندود یا تین پلیت می‌باشد که شباهت زیادی به ورق های گالوانیزه  دارد. زیرا فلز اصلی سازنده هر دوی آنها فولادی می باشد. ولی تفاوتی که دارند در نوع پوشش است. در واقع فلز روی و..
چهارشنبه 20 فروردین 1399 علائم اختصاری مقاطع فولادی
khhajeb 0 1165
به جهت شناسایی راحت تر مقاطع فولادی و خواندن درست مفاهیم و مشخصات محصولات به جای اینکه از عبارت های طولانی و دشوار استفاده کنند از یک سری حروف اختصاری استفاده می‌کنند که هر یک از بخش‌های مختلف آن علامت های اختصاری مشخص کننده مفهوم خاصی می باشد و با توجه به این که تنوع محصولات فولادی زیاد است، برای آشنایی بیشتر مشتری و جلوگیری از ابهامات د..
پنجشنبه 28 فروردین 1399 تفاوت فولاد، آهن و چدن
khhajeb 0 1194
ماده اصلی سازنده مقاطع فولادی و چدن و آهن، فلزات آهنی و آهن هستند و به طور کلی سنگ آهن ها پایه ساخت فولاد و آهن می باشند که با گداخته شدن این سنگ آهن ها آهن خام تولید شده و سپس این آهن خام تبدیل به آهن معمولی، فولاد و چدن می شود . پس می‌توان گفت که فولاد و چدن آلیاژهای آهن هستند. در بین موارد مختلف ، فلزات آهنی بیشترین کاربرد را دارند و 95 ..
شنبه 23 فروردین 1399 میلگرد مورد نیاز ساختمان های چند طبقه
khhajeb 0 6340
معمولاً برای شروع پروژه‌های ساختمانی باید میزان مواد مصرفی برآورد شود تا هزینه ها محاسبه شده و از مشکلات احتمالی جلوگیری شود . همچنین لازم است مدت زمانی که برای ساخت پروژه مورد نیاز است و میزان مصالح و نوع آن تعیین شده باشد.[wrepi value="productCategory_228"]   در این بین یکی از مهم‌ ترین مواردی که در ساختمان سازی اهم..
شنبه 23 فروردین 1399 تفاوت اسکلت بتنی و فولادی
khhajeb 0 932
اسکلتی که در ساختمان سازی های مختلف وجود دارد معمولاً از جنس بتن یا فلز می باشد که هر کدام از آنها ویژگی خاص خود را دارند و تفاوت هایی با هم دارند . معمولاً در بیشتر ساختمان سازی های مدرن از سازه های بتنی استفاده می‌کنند که اجزاء افقی آن میله ها و عمودی را ستون ها تشکیل می دهند. مقاوم کردن هرگونه ساختمانی وابسته به افزایش پایداری و مقاوم سا..
سه شنبه 26 فروردین 1399 ورق آلوزینک چیست؟
khhajeb 0 360
از انواع مختلف ورق های فولادی که در زمینه صنعت از آنها استفاده می‌شود می‌توان به ورق های آلوزینک اشاره کرد که با توجه به اسم آنها به راحتی می توان فهمید که این ورق ها از ترکیب روی و آلومینیوم ساخته شده اند و محبوبیت زیادی در زمینه‌های مختلف دارند، زیرا آلیاژ حاصل از روی و آلومینیوم بسیار کاربردی بوده و مقاومت خوبی در شرایط جوی مختلف ..
پنجشنبه 28 فروردین 1399 لوله اسپیرال و کابرد آن
khhajeb 0 442
روش اسپیرال یکی از روش های معروف و مهم در زمینه تولید لوله های فولادی می باشد که با استفاده از این روش لوله فولادی شبیه مارپیچ با استفاده از ورق های با ضخامت های متفاوت تولید می شوند که معمولاً اندازه لوله های اسپیرال 5 تا 120 اینچ می باشد و در بازار به صورت رول عرضه می شوند و در صنایع گاز و نفت از آنها استفاده های زیادی می شود، زیرا از اصلی ترین و..
چهارشنبه 27 فروردین 1399 تفاوت تسمه و ورق در چیست؟
khhajeb 0 585
تسمه ها و ورق ها هر دو جزء محصولات فولادی هستند که در زمینه های مختلف صنعت و ساختمان سازی از آنها استفاده می شود. با نگاه اجمالی به هر دو چیزی که مشاهده می‌شود یکسری صفحه های برش خورده در جنس ها و ابعاد مختلف است؛ اما با توجه به ویژگی ها و کاربرد هایی که این دو در صنایع مختلف دارند تفاوت هایی با یکدیگر دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کر..
نمایش 1 تا 12 از 67 (6 صفحه)