منو
Your Cart

مجله آهن RSS Feed

یکشنبه 17 فروردین 1399 استنلس استیل (فولاد ضد زنگ)
khhajeb 0 20
فولاد ضد زنگ از ترکیب آلیاژ های مختلف تهیه شده است که مهمترین ویژگی آن مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی می باشد، به همین دلیل به آنها فولادهای ضد زنگ یا زنگ نزن می گویند . علت اصلی مقاومت این فولادها نسبت به خوردگی و زنگ زدگی وجود 11 درصد کروم در ساختار آن ها می باشد. از مهمترین ویژگی های فولادهای ضد زنگ استنلس استیل شکل‌پذیری بسیار خوب آن..
یکشنبه 17 فروردین 1399 تعریف آهن اسفنجی و کاربرد آن
khhajeb 0 20
از احیای مستقیم سنگ آهن، آهن اسفنجی تولید می شود و با استفاده از فرایند احیای بی واسطه بدون اینکه نیازی به ذوب سنگ آهن باشد، اکسیژن حذف می شود که در این روش گندله سنگ آهن که عیار 67 درصد دارد احیا می‌شود و در نهایت آهن اسفنجی که گندله های متخلخل هستند تولید می‌شوند.  سپس آهن اسفنجی بعد از پشت سر گذاشتن ذوب و احیا در فولاد سازی طی ..
دوشنبه 18 فروردین 1399 استاندارد ورق آجدار
khhajeb 0 18
ورق های آجدار نوعی از ورق‌های گرم هستند که معمولاً در سطوح شیبدار یا نزدیک پرتگاه ها از آن ها استفاده می شود و به علت برجستگی هایی که به شکل های مختلف روی این ورق ها قرار دارد از سر خوردن افراد و اشیا جلوگیری می‌کنند. آج هایی که بر روی ورق های آجدار قرار دارد در شکل‌های مختلف الماسی ، بادامی و خط های ممتد قرار دارند که یکی از پرکا..
شنبه 16 فروردین 1399 تاثیر بیماری کرونا بر قیمت جهانی آهن آلات
khodabakhsh 0 16
با شیوع ویروس کرونا بازار جهانی آهن و فولاد بسیار کم تحرک شده است . یکی از قطب های اصلی اقتصادی در دنیا خصوصاً در زمینه فولاد کشور چین است که با شیوع ویروس کرونا در این کشور ، بحران جدی در بازار جهانی فولاد رخ داده است . تصور بسیاری از افراد بر این بود که این ویروس تاثیر زیادی بر تولید ناخالصی های فولاد در این کشور نداشته باشد، اما تاثیر این ویروس ..
شنبه 16 فروردین 1399 نبشی کشی ساختمان
khodabakhsh 0 11
در زمینه ساختمان سازی یکی از مهم ترین مراحل که اساس و پایه سایر مراحل دیگر را تشکیل می دهد، نبشی کشی ساختمان است و بدون انجام این مرحله احتمال تخریب ساختمان وجود دارد و چنانچه نبشی کشی به درستی انجام نشود، خسارت های مالی و جانی زیادی را در بر خواهد داشت. برای جلوگیری از خراب شدن دیوار های ساختمان در برابر وزش بادهای شدید و زلزله و غیره باید دیوا..
شنبه 16 فروردین 1399 ورق اکسین
khhajeb 0 16
به ورق های سیاهی که توسط کارخانه فولاد اکسین اهواز تولید شده باشد، ورق اکسین می‌گویند که در دو نوع متفاوت st37 و st52 تولید شده و در بازار عرضه می‌شوند. از ورق اکسین در صنایع مختلفی مانند لوله سازی، کشتی سازی، خودروسازی، ساختمان سازی و قطعات ماشین آلات استفاده می شود .     در کل علامت st برای فولادهای ساختمانی اس..
یکشنبه 17 فروردین 1399 اسلب و کاربرد آن
khhajeb 0 15
اسلب سنگ به نوع خاصی از سنگ ها گفته نمی‌شود، بلکه به نوع خاصی از برش و پرداخت سنگ اسلب می‌گویند . به طور کلی بعد از اینکه سنگ ها از معدن استخراج می شوند ، برش خورده و به شکل های مختلفی تبدیل می شوند که بعد از برش به آن سنگ اسلب گفته می شود . اسلب ها معمولاً ابعاد بزرگی دارند و عرض آنها بیش از 70 سانتی متر است. بنابراین به سنگ های مختلف..
شنبه 16 فروردین 1399  گریتینگ چیست؟
khhajeb 0 12
گریتینگ ها در واقع یک سری شبکه‌های توری هستند که از عناصر فلزی تهیه شده‌اند که این عناصر به صورت طولی و عرضی کنار هم قرار گرفته اند . معمولاً گریتینگ ها مقاومت بالا و ظاهر خوبی دارند و علاوه بر آن وزن پایینی دارند و امکان عبور هوا از بین منافذ آن وجود دارد ‌. قیمت مناسب و مقرون به صرفه این محصول باعث محبوبیت آن شده است و این محصول مع..
سه شنبه 19 فروردین 1399 ورق فلزی چیست؟
khhajeb 0 3
از فلزات مختلف برای ساخت انواع ورق ها و قطعات فلزی و فولادی استفاده می‌شود که در این بین به ورق هایی که با استفاده از فلزات ساخته می‌شوند ورق فلزی گفته می‌شود که این ورق ها انواع مختلفی دارند که هر یک با توجه به ویژگی، در زمینه خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه با انواع ورق های فلزی و کاربرد آنها آشنا خواهید شد.  ..
سه شنبه 19 فروردین 1399 ورق برشی چیست؟
khhajeb 0 3
ورق ها جزو مهمترین محصولات فولادی هستند که در زمینه های مختلف ساخت و ساز و صنعت از آن استفاده های زیادی می‌شود. این ورق ها در جنس های مختلف و در ابعاد متفاوت با توجه به نوع کاربرد تولید و عرضه می‌شوند که هر کدام از آنها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. به طور مثال بعضی از ورق ها طوری ساخته شده اند که قابلیت ضد زنگ دارند و به راحتی می ..
دوشنبه 18 فروردین 1399 انواع ورق آلومینیوم و کاربرد آن
khhajeb 0 18
ورق های آلومینیومی با استفاده از نورد گرم در کارخانه‌ها تولید می‌شوند و ضخامت آنها معمولاً 0.2 تا 6000 می باشد و از جمله ویژگی‌های بارز این ورق های آلومینیومی انعطاف پذیر بودن آنها می باشد و خیلی راحت می توان آنها را خم کرد و به همین دلیل در صنایع مختلف کاربرد دارند. آلومینیوم یکی از فراوان ترین عناصر در پوسته زمین است که در صنعت ..
سه شنبه 19 فروردین 1399 ورق گالوانیزه چیست و چه کاربرد هایی دارد؟
khhajeb 0 132
در حوزه صنعت به ورقه های آهنی که با آلیاژهای مشخصی مانند آلیاژ روی پوشش داده شده اند ورق های گالوانیزه می‌گویند.  علت استفاده از این پوشش ها این است که ورق های آهنی اگر بدون روکش در محیط بیرون قرار بگیرند خیلی زود زنگ می‌زنند و از یک عنصر دیگری که پتانسیل الکترودی اکسایش بالاتری از آهن داشته باشد برای پوشش این ورقه ها استفاده می شود ..
نمایش 1 تا 12 از 54 (5 صفحه)